PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104615}

Kolacja z przyjaciółmi

Dinner with Friends
6,0 539
ocen
6,0 10 1 539
Kolacja z przyjaciółmi
powrót do forum filmu Kolacja z przyjaciółmi

"Kolacja z przyjaciółmi" to pobieżne spojrzenie na małżeństwo. Mamy tutaj przedstawione dwa odrębne stanowiska na sprawę związków. Pierwsza para naprawdę wierzy w instytucję małżeństwa i stara się walczyć z przeciwnościami losu. Druga para woli rozejść się niż kisić się we własnym sosie. To co wyróżnia na plus film to fakt, że twórcy nie demonizują jednej drogi i nie święcą drugiej. Pokazują zalety i wady obu udowadniając, że ze związkami jest jak z daniami – to co smakuje jednym zupełnie nie przypadnie do gustu innym.

Niestety film jest w sumie dość nędzny. Gdyby nie świetne aktorstwo, obraz nie byłby wart złamanego grosza. Jest za bardzo teatralny. Na deskach, widziany na żywo zapewne robi spore wrażenie. Na ekranie telewizora niestety dystans przeradza się w ziejącą przepaść, nad którą reżyserowi nie udało się przerzucić kładki.

ocenił(a) film na 8
torne

ależ poetycko! :)
mi film podobał się bardzo, uwielbiam dobrze napisane dialogi, subtelne konflikty. Może to będzie nadużycie, ale ten film może równać się z Rzezią Polańskiego

ocenił(a) film na 8
torne

bzdura. podstawą udanego spektaklu teatralnego jest właśnie udane aktorstwo. obsada jest świetna. Bardzo mi się podobał ten film (dobre plenery, scenografia, klimat) i mnie osobiście zachęcił do pójścia do teatru, jeśli kiedykolwiek ta sztuka będzie wystawiana w Polsce, oczywiście pod warunkiem, że obsada przypadnie mi do gustu. Nie zauważyłem w tym filmie żadnej ziejącej przepaści.

A jeśli chodzi o "Rzeź" Polańskiego, to "Kolacja z przyjaciółmi" jest o niebo lepsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones