PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31724}

Ali

7,1 23 093
oceny
7,1 10 1 23093
6,7 10
ocen krytyków
Ali
powrót do forum filmu Ali

Najważniejsze epizody z życia wielkiego boksera Muhammada Ali, nakręcone przez twórcę "Gorączki" i "Informatora", zawiodły mnie. Zabrakło gdzieś w tej dużej ilości wątków dramaturgii, jakiejś większej idei czy przesłania. Większość scen ogląda się z chłodnym dystansem, a prywatnie Muhammad Ali nie wydaje mi się postacią na tyle ciekawą, co na ringu. Owszem, był muzułmaninem i walczył w imieniu mniejszości rasowych, ale oschle traktował swoją żonę i generalnie uważał się za wybitnego człowieka. Cóż, jego sportowej wielkości nie sposób nie uznać, lecz po obejrzeniu tego filmu mam wrażenie, że traktował innych z góry, nie jako równych sobie. Dziwiłem się, że nie wpuszono "Ali" do polskich kin, obejrzałem mimo to ten obraz na DVD i nie mam dobrych wrażeń, choć wizualnie i aktorsko jest to rzecz bardzo solidna. Will Smith oderwał się od komediowych roli i zagrał mistrza ringu naprawdę przekonująco. I prawde mówiąc, to tylko dla niego obejrzałem film Manna do końca.

ocenił(a) film na 7
Thommy

Masz rację. Film nie jest tak dobry jak pozstałe filmy Manna, ale nie jest tez zły.

ocenił(a) film na 7
Thommy

Obejrzałem po raz drugi i... muszę się uderzyć pięścią w pierś na znak wyznania winy:)
Za drugim podejściem film wydał mi się bardzo intrygujący, z wieloma różnorodnymi postaciami (mnie najbardziej podobał się Jamie Foxx jako żydowski znajomy Ali`ego), niegłupim scenariuszem, pewną reżyserią (konsekwencja Manna jest widoczna). Oczywiście, pewne wady ten film posiada, jak chyba większość biograficznych ekranizacji. Tutaj jest za dużo przeciągniętych scen, zwłaszcza w drugiej części (m.in. długaśny trening Muhamada w Afryce), kilka momentów można było spokojnie wyciąć w montażowni, ale w sumie nie spodziewałem się, że odbiorę tak pozytywnie tę produkcję. Czasem jednak warto powrócić do nielubianego obrazu po raz drugi i dać mu szansę:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones